Податки із зарплат: кому, коли і скільки доведеться платити


Зовсім скоро українці, які отримують високі зарплати, будуть сплачувати більше. Мінсоцполітики планує зняти обмеження і нараховувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) з усього розміру заробітної плати. Це нововведення торкнеться всього 60 тисяч осіб – тих, хто офіційно отримує заробітну плату більше 55,8 тис. гривень. Таким чином за підрахунками урядників Пенсійний фонд зможе отримати додатково близько 5 мільярдів гривень, але в той же час обмеження на максимальну пенсію не зніматиметься. Тобто, якщо працівник платитиме соціальний внесок в розмірі 100 тис. гривень, вийшовши на пенсію все одно можна буде розраховувати лише на 13,7 тис.

Куди можуть витратити додаткових 5 млрд гривень і хто за це заплатить, розповідає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Обозреватель“.

Чому Пенсійному фонду не вистачає грошей

В 2018 році дефіцит Пенсійного фонду прогнозують на рівні 140 млрд гривень – саме таку “дотацію” ПФ передбачили в ухваленому законі про Державний бюджет. Причини “дірки” у Фонді, як і раніше, висока тіньова зайнятість і складна демографічна ситуація. На даний час в Україні співвідношення працюючих українців і пенсіонерів знаходиться фактично на рівні 1:1. Ще одна причина – українці отримують низькі зарплати, тому й внески до Пенсійного Фонду мізерні. Приміром, щоб заплатити пенсіонеру мінімальну пенсію у 1373 гривні, потрібно отримати єдиний соціальний внесок з майже 1,7 мінімальної зарплати (3723 гривні). Ця диспропорція і продовжує бути причиною “дірки” в Пенсійному фонді.

Не сприяє цьому рішення про зниження ставки ЄСВ. Якщо декілька років тому з кожної зарплати в середньому стягували внесок в 37%, зараз його розмір – 22%. Таким чином розмір надходжень до Пенсійного фонду скоротився, в дефіцит його – зріс. Внаслідок збільшення мінімальної зарплати в минулому році вдвічі надходження до Пенсійного фонду збільшилися на 50 млрд гривень. Але отримана сума пішла на “осучаснення” пенсій. Зараз уряд працює над підвищенням пенсій військовослужбовцям, для цього додатково потрібно близько 10 млрд гривень, але нарощувати дефіцит Пенсійного фонду при цьому не можна.

Тому Мінсоцполітики і вирішило більше стягувати у “багатих українців”, яких нарахували близько 60 тис. осіб. Таким чином у 2018 році можна отримати по 83 тис. гривень.

Як змінюють ЄСВ

В уряді пропонують встановити ставку єдиного соціального внеску на суму, що вища 55,8 тис. гривень, нижче 22%. Але платити при цьому все одно прийдеться, навіть якщо людина зароблятиме мільйон гривень.

“За” і “проти”: багаті платять більше, але отримують низькі пенсії

Прогресивна шкала оподаткування існує в багатьох країнах, але в Україні виходить, що українці з високими зарплатами будуть платити податки вище, але сподіватися при цьому на вищий розмір пенсії немає підстав. Тож українець з високою заробітною платою на заслуженому відпочинку зможе отримати лише 24% від свого заробітку.

Якщо дана пропозиція уряду буде підтримана і урядники знімуть обмеження по максимальній зарплати, а 22% ЄСВ буде стягуватися лише з перших 100 тис. гривень, навіть з такої зарплати українець щомісяця повинен буде віддавати 22 тис. гривень ЄСВ, але на пенсії зможе отримувати лише 13, 7 тис. гривень.

Експерт “Реанімаційного пакету реформ” Галина Третьякова передбачає, що подібна ситуація може призвести до того, що частина високих зарплат банально піде в тінь, тим більше, що приватний бізнес не готовий різко збільшувати фонд оплати праці, щоб платити “на пенсію”, яку співробітник все одно отримає в “урізаному вигляді”.

До збільшення відрахувань до ПФ повинні готуватися українці і з низькими зарплатами. Уже в 2018 році уряд має намір внести свій проект накопичувального рівня пенсійної системи. Тоді працюючі українці будуть сплачувати частину своєї зарплати до спеціального накопичувального фонду, а другу частину, як і зараз, – в загальний Пенсійний фонд. Але якщо гроші з другого відразу перерозподіляються між “діючими” пенсіонерами, то з накопичувального фонду можна буде отримати другу пенсію при досягненні 60 років.

Нагадаємо, 1 січня 2018 року мінімальну пенсію вираховують від суми мінімальної зарплати у 3723 гривні. Тому для 65-річних осіб, які мають належний стаж, мінімальна пенсія складе 1489,20₴

Нагадаємо, з другого кварталу 2018 року (за умови успішного виконання державного бюджету за перший квартал) мінімальна заробітна плата для українців підвищиться до 4 200 гривень, тому мінімальна пенсія повинна буде зрости до 1680 гривень.

Також нагадаємо, наприкінці 2017 року середня пенсія українців становила 2448 гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/17/podatky-iz-zarplat-komu-koly-i-skilky-dovedetsya-platyty/”Денежные "воробьиные горы" Подмосковья

Денежные "воробьиные горы" Подмосковья

«Коммерсант» попал под «Ренову»?

«Коммерсант» попал под «Ренову»?

Преступления секты Чарльза Мэнсона

Преступления секты Чарльза Мэнсона

«Хлопковое дело»: чета Гулами на свободе, но под полицейским надзором

«Хлопковое дело»: чета Гулами на свободе, но под полицейским надзором

Российское телевидение отбилось от Татьяныча

Российское телевидение отбилось от Татьяныча